Допомога у відновленні, виробництво зброї і консульство в Дніпрі – заяви президентів Чехії та Словаччини у Києві

Президент Чехії Петр Павел і президентка Словаччини Зузана Чапутовою за підсумками переговорів із президентом Володимиром Зеленським у Києві підтвердили свою відданість подальшій підтримці України та висловили готовність долучатися до співпраці в оборонній та інших сферах. Про це повідомляють агенції «Інтерфакс-Україна», «УНІАН» та Офіс президента.

Так, президент Чехії повідомив про підготовку шести проєктів зі спільного з Україною виробництва зброї та боєприпасів, навчальних літаків і ремонту танків з можливістю повного здійснення виробничих робіт на українській території.

«У нас підготовлено шість ключових проєктів спільного виробництва на базі як українських, так і чеських фірм. Щодо конкретних проєктів: це виробництва зброї, боєприпасів, ремонт танків, наприклад Т-62, а також потенційне виробництво навчальних літаків. Для нас передання технологій і виробництва є пріоритетом, щоб це виробництво частково або повністю могло здійснюватися на території України. Кінцевий результат буде використовуватися з урахуванням технологій, які є в обох країнах», – заявив Павел на пресконференції.

Чехія, каже Павел, прагне перейти від допомоги до співпраці, і країни мають все необхідне для такої взаємодії.

«Ми готові запропонувати нашу підтримку та співпрацю у сфері енергетики, транспортної інфраструктури та житлового господарства. Надзвичайно радий тому, що в цих питаннях ми дійшли згоди з паном Зеленським. Ми досягли розуміння, що ця співпраця має відбутися, і ми будемо рухатися, щоб її швидко реалізувати», – наголосив президент Чехії.

За його словами, для поглиблення співпраці Чехія планує відкрити Генконсульство у Дніпрі.

Володимир Зеленський, у свою чергу, відзначив рішення Чехії щодо патронату над відновленням Дніпропетровщини.

Із президентом Словаччини Зузаною Чапутовою обговорювалися відповідні кроки щодо Чернігівщини.

Чапутова також заявила, що «Словацька Республіка – одна з перших країн, яка відправляє групи експертів для документування воєнних злочинів».

«Це потрібно для того, щоб ми могли в майбутньому притягнути винних до відповідальності», – сказала вона.

Павел також запевнив, що Чехія підтримує створення міжнародного трибуналу для розслідування злочинів, скоєних на території України.

Чапутова наголосила на важливості здобуття Україною повноправного членства у Європейському союзі, вказавши, що її країна готова допомагати, щоб цей процес рухався якнайшвидше.

Павел, крім підтримку членства України в ЄС, висловився і за Україну в НАТО. За його словами, Україна заслужила це своєю стійкістю, відвагою, протистоянням і боротьбою за свободу.

Президент України Володимир Зеленський заявив на пресконференції з лідерами Чехії та Словаччини, що сьогодні не може бути жодних штучних обмежень в оборонній допомозі Україні, потрібні амбітні рішення, які зміцнять загальну європейську безпеку.

«Росія повинна програти в цій війні, а її керівництво має бути засуджене за злочин агресії та геноцид проти українців, щоб іншим народам не довелося переживати те, що російський терор приніс українцям», – наголосив Зеленський.

Він подякував словацькому та чеському народам, їхнім лідерам за допомогу в захисті свободи та життя українців.

«Вся надана Україні допомога, кожна надана система ППО, кожен військовий літак, кожна гармата, кожна одиниця бронетехніки, якими ми захищаємося від російської агресії, – це врятовані життя українців і українок», – заявив Зеленський.

Президенти Чехії Петр Павел та президентка Словаччини Зузана Чапутова сьогодні прибули звізитом до України. Чапутова вже була в Україні після повномасштабного вторгнення РФ, а для Павела це перший візит на посаді президента.

напишіть відгук:

Discover more from ЦЕНЗОРА.NET

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading